האקדמיה הצעירה לחדשנות וטכנולוגיה מרכז טכנולוגי באר שבע
ביוטכנולוגיה,מעבדה,ניסויים

:פעילות המגמה

 

מרכז טכנולוגי באר שבע מארגן בשנת לימודים תשע"ז פעילות מורכבת שמטרתה להעביר פרויקטים בתחום ביוטכנולוגיה עפ"י דרישות ותוכניות של משרד החינוך לבתי ספר תיכוניים של העיר ומחוז דרום. פעילות זאת תתבצע בהנחיה של משרד החינוך ובתמיכה של עיריית באר שבע. במסגרת פעילות זאת המגמה מתכננת לארגן ולבצע פרויקטים בתחום של הזדקנות תאים- יועבר במסגרת לימודי ביוטכנולוגיה 1 יח"ל בשנת לימודים תשע"ז לבתי הספר של באר שבע.

 

ביוטכנולוגיה,מעבדה,ניסויים

:מעבדה

 

מעבדת ביוטכנולוגיה מצוידת בציוד מודרני וחדיש לצורך גידול תאים ומיקראורגניזמים. מכשור המעבדה מאפשר לתת חיזוק משמעותי לבתי ספר של באר שבע והאזור בתחום של ביוכימיה תכשירית. בין הציודים הנמצאים במעבדה ישנם מיקרוסקופים, ספקטרופוטומטרים, אינקובטורים, מנדף לגידול תאים, מקררים ומקפיאים. תשתיות המעבדה מאפשרות העברה של פרויקטים וימי התנסות עד ל 10 זוגות של תלמידים. קיימים גם במרכז

.חדרי מחשבים המאפשרים העברת חלק עיוני של פעילות המגמה לתלמידים

 

:צפו בסרטון שהופק במגמת ביוטכנולוגיה בנושא חקר וגידול אצות

https://www.youtube.com/watch?v=LQeQBL76LKk

 

 

:על התחום

 

תחום ביוטכנולוגיה עוסק במחקר ופיתוח יישומי, המנצל את תהליכי החיים במערכות ביולוגיות לצורך ייצור מוצרים בתחומי התעשייה, הרפואה, החקלאות והקוסמטיקה לרווחת האדם. המערכות הביולוגיות שבהן משתמש הביוטכנולוג הן תאים או רקמות של צמחים, בעלי חיים, או מיקרואורגניזמים (חיידקים בעיקר), או חומרים מיצורים אלו (גנים, אנזימים, הורמונים, חלבונים וכדומה).

 

ביוטכנולוגיה,מעבדה,ניסויים

:שיתופי פעולה

 

המגמה משתפת פעולה עם מכללת סמי שמעון בפיתוח פרויקטים התנסותיים וארגון כנסים לתלמידים. כמו כן קיים שיתוף פעולה עם אוניברסיטת בן גוריון – פרויקט פר"ח וביקורים של מלווים מדעיים אצלנו ובבתי ספר העושים פעילות התנסותית.

 

 

שיתופי פעולה,האקדמיה הצעירה לחדשנות וטכנולוגיה,מרכז טכנולוגי,באר שבע,עיריית

הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות

מרכז טכנולוגי עיריית באר שבע |  כתובת: דרך המשחררים 41, באר שבע  |  טלפון:08-9160951  |  פקס 08-6223338

© 2016-2017 כל הזכויות שמורות לאקדמיה הצעירה לחדשנות וטכנולוגיה באר שבע