מגמת טכנולוגיות תקשורת

תחום התקשורת 

עולם התקשורת הוא חלק בלתי נפרד משגרת היום שלנו, אנו פוגשים אותו באמצעי התקשורת המסורתיים כגון שידורי הטלוויזיה, הרדיו, העיתונאות והקולנוע ונמצאים בעיצומה של מהפכת הרשתות החברתיות.  מבחינה טכנולוגית התקשורת בארץ ובעולם נמצאת בהתפתחות מתמדת באיכות השידורים, ביכולת ליצור קשר ולדווח מכל מקום בעולם, ובזמינות של קבלה ושליחת מידע בכל רגע נתון.

על המגמה :

הקמת מרכז המדיה נועד להציב את תלמידי התיכון בעיר הלומדים במגמות תקשורת אלקטרונית, ניו מדיה קולנוע וטלוויזיה במרכז העשייה היצירתית באמצעות טכנולוגיות מעודכנות וחדישות אשר לא ניתנות לרכישה והתקנה בבתי הספר.                     

המגמה מכשירה את בוגריה לעסוק בתחומי טכנולוגיות צילום, וידאו וטלוויזיה, ומקנה לתלמידים ידע עיוני ומעשי בתחומים הללו ובמערכות חומרה ותוכנה מתקדמות.  לקראת פרוייקטי הגמר עוברים התלמידים מבחן הסמכה על הציוד המתקדם ולאחריו רשאים התלמידים להשאיל ללא עלות ציוד להפקות הגמר שלהם בשווי של עשרות אלפי שקלים.

מטרת העל של מגמת טכנולוגיות תקשורת היא להביא לידי קידום משמעותי בהישגי הלמידה ובאיכות התוצרים שמפיקים התלמידים לקראת סיום לימודיהם בכיתה י"ב.

מה המגמה מציעה

המגמה מציעה שירותים מתקדמים במגוון תחומי המדיה וההפקה לבתי הספר הפועלים בעיר באר שבע ובמחוז דרום.    שירותים אלה מאגדים בתוכם את היכולת לעבודה עם ציוד מתקדם בתחום הקולנוע לצד היכולת להקניית ידע ושיטות הפעלה מתאימות לשימוש בציוד מבחינה אמנותית, בטיחותית ומקצועית.

במעבדות השונות במגמה מותקן ציוד מתקדם בתחום הקולנוע והטלוויזיה המאפשר לימוד המותאם לסטנדרט הגבוה ביותר המקובל בתעשייה.

המעבדות במגמת טכנולוגיות תקשורת:

אולפן צילום:

חלל אולפן הטלוויזיה הינו חלל אקוסטי ומבודד לחלוטין ובו פועלים מזגנים שקטים על מנת לאפשר הקלטת קול בצורה מיטבית.  באמצעות הכלים המתקדמים הקיימים באולפן ,ניתן לקיים הפקות מסוגים שונים דוגמת תוכניות טלוויזיה, שידורים חיים לאינטרנט, צילום פרסומות, , וביצוע הפקות כרומה קי על גבי המסכים הירוקים.

חדרי עריכה:

לרשות המגמה עומדים מספר חדרי עריכה, ניתן לעבוד בחדרי עריכה המותאמים לגודל הקבוצה הלומדת, החל מחדר מחשבים לכיתה גדולה המכיל 25 מחשבים, דרך חדר עריכה עם 6 מחשבים ועד חדר עריכה המכיל 3 מחשבים ומאפשר עבודה לקבוצות הנמצאות בשלב העריכה של פרוייקט הגמר.

תחנות העבודה מצויידות בכל החומרה והתוכנה הדרושה לביצוע עבודות גרפיקה ווידאו ברמה הגבוהה ביותר, בנוסף לכך המחשבים מרושתים ברשת אינטרנט מהירה ובחיבור לשרת מקומי לגיבוי החומרים.

אולפן להקלטות קול:

אולפן הקול מצוייד בחלל אקוסטי ואטום לרעש ומתלווה אליו חדר בקרה שדרכו ניתן לנטר,ולהקליט את התוצרים.          האולפן מצוייד במיקסר דיגיטלי מקצועי ומגוון מיקרופונים המאפשרים הקלטת קריינות,דיבוב, שירה והקלטת כלי נגינה שונים, תחנת העבודה בחדר הבקרה מצויידת בתוכנת "פרו טולס" של חברת אוויד המובילה.

מחסן ציוד:

לרשות המגמה ציוד רב הכולל ציוד צילום וידאו מתקדם, ציוד תאורה וגריפ וציוד הקלטת סאונד.

למי המגמה מיועדת

לתלמידי תיכון יצירתיים, בעלי חושים אמנותיים וטכנולוגיים מחודדים, המעוניינים להכיר מקרוב את עולם הקולנוע והטלוויזיה.

התלמידים יכולים להתמחות ב״מערכות טלוויזיה וקולנוע״ בתפקידים הבאים: בימוי, הפקה, צילום ותאורה, עריכת וידאו והקלטת סאונד. בוגרי המגמה הזכאים לתעודת בגרות יוכלו להמשיך בלימודים לקראת תואר הנדסאי מערכות קולנוע וטלוויזיה במסלול י"ג – י"ד במרכז הטכנולוגי ב"ש. 

לרשות התלמידים עומדת האפשרות להגיש את הפרויקטים ולהשתתף בתחרויות בארץ ובחו״ל !

מידע נוסף על מסלול ההנדסאים ניתן למצוא כאן

פרויקטים מוצעים

פרוייקטי גמר

 

יעדי ההתמחות
הקניית ידע עיוני ומעשי בתחום הפקת סרטים עלילתיים עד 10 דקות בשלושה תפקידים ראשיים: תסריטאי-במאי, מפיק, עורך וצלם.

הגשת פרוייקטי גמר:

– בכיתה י"ב נדרשים התלמידים להפיק סרט עלילתי או דוקומנטי באורך שנע בין 8 עד 12 דקות ולהגיש עמו תיק הפקה מלא. בחינת הגמר והציון לפרוייקט ניתן על ידי בוחן חיצוני הממונה מטעם הפיקוח על המגמה במשרד החינוך. 

-בכיתה י"א נדרשים התלמידים לעבוד בקבוצות של עד ארבעה תלמידים ולהפיק סרט עלילתי או דוקומנטרי באורך שנע בין 5 עד 7 דקות. 

פרוייקטים נוספים

 

המגמה שואפת להרחיב את פעילותה על ידי יצירת שיתופי פעולה עם גופים נוספים בעיר באר שבע ובמשרד החינוך, פעילויות חברתיות וחינוכיות אלה מאפשרות לתלמידים לרכוש ניסיון ולהתמקצע – תוך תרומה לקהילה ומעורבות חברתית.

בין שיתופי הפעולה : צילום יריד המגמות הטכנולוגיות בהיכל טוטו בחולון,  הפקת סרט תדמית למרכזי מצוינות באר שבע, הפקת סרטונים לערב הוקרה "דור המייסדים של העיר באר שבע", צילום קמפיין גיוס המונים לחדר מתנות בסורוקה בשיתוף נוער לתת ,צילום ועריכה של הופעות של הלהקות הבית ספריות במעגל סגור ועוד.

ניתן לפנות אלינו לשיתופי פעולה חברתיים בעמוד "צור קשר".

למה אנחנו

מגמת טכנולוגיות תקשורת  משמשת כבית לתלמידים ולמורים ושמה לה למטרה לקדם את החינוך הטכנולוגי בתחום התקשורת בעיר באר שבע ובמחוז דרום.

צוות המגמה מסייע בהוראה ובלמידה של מקצועות המדיה השונים תוך שימת דגש על ערכים של חדשנות, מצוינות,  אחריות, מחויבות ומקצועיות.

צוות המגמה מלווה את התלמידים והמורים החל משלב תכנון הפרויקטים, דרך השאלת ציוד הצילום ועד לסיום העריכה והגשת הפרויקטים של התלמידים לבגרות ולתחרויות בארץ ובחו"ל.

צוות המגמה

עידן עטר מנהל מגמת טכנולוגיות תקשורת
להב לוי מנהל מעבדות טכנולוגיות תקשורת

כנס "מדיה 7"

כנס "מדיה 7" הוא כנס שנתי המופק על ידי המרכז הטכנולוגי לתלמידי מגמות טכנולוגיות תקשורת בעיר באר שבע ובמחוז הדרום.

בכנס מועברות הרצאות וסדנאות על ידי מיטב המרצים מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל ומוקרנים סרטים קצרים וסרט קולנוע באורך מלא("פיגומים" 2017) ושיחה עם במאי הסרט מתן יאיר.

 בין הדוברים גם נציגים של יחידת ההסרטה של דובר צה"ל החושפים את התלמידים לאפשרויות המגוונות העומדות לרשותם בעת הגיוס לצה"ל במקצועות ההפקה השונים.